Blue Certificate - KURUMSAL - Blue Diamond

Blue Certificate

Bir mücevheri almaya karar verdiğimizde, aklımıza takılan en büyük soru satın aldığımız ürünün orijinal olup olmadığıdır. Bu yüzden pırlanta almayı tercih edeceğimiz markayı özenle seçer, sertifikalarını inceler ve güvenirliğini doğruladıktan sonra bir karara varırız.

Blue Diamond, Türkiye’nin en geniş pırlanta stokuna sahip olmanın yanı sıra her bir mücevheri ayrıca sertifikalandırmaktadır. Blue Certificate olarak adlandırılan bu sertifikalar, satışa sunulan tüm Blue Diamond mücevherleriyle birlikte verilmektedir. Böylece bir mücevher satın alındığında, yanında Türkiye'de ilk defa markamızca uygulanan Hologramlı Mücevher Sertifikası da verilmektedir. Bu sertifika sayesinde pırlantanın doğal, mücevherin değerlerinin ise doğru olduğundan emin olursunuz. 

Buradaki amaç pırlantanın orijinalliğinin kanıtlanması, pırlantanın değerinin konulması adına inceleme yapılmasıdır. Uluslararası standartlara uygun olarak, tüm pırlantalar son teknolojiye sahip bir donanımla bu alanda deneyimli kişiler tarafından incelenir. Uzman personel genel olarak kabul gören 4C kavramını, yani karat, renk, berraklık ve kesim değerlerini inceler. Bu şekilde pırlantanın daha önceden geçirdiği işlemler belirlenir.

Blue Diamond, tüm değerli taşlar için sertifika verebilme yetkisine sahiptir. Blue Certificate ile tüm pırlantalar, IDC yani Uluslararası Pırlanta Yüksek Konseyi’nin tüm test kuruluşları için uygun gördüğü standartlara göre sertifikalanır. Blue Diamond’dan yapılan her alışverişte bu sertifika da pırlantayla birlikte verilmektedir. 

Tüm bu prosedür sonucunda pırlanta bir kimliğe sahip olmuş olur. Bu kimlik yani Blue Diamond Sertifikası pırlantanın karakteristik özelliklerini anlatan bir belgedir. Taşın imitasyon olmadığının kanıtıdır. Mücevher satın almanın güvenli bir yoludur.  

Blue Diamond

Güvenli
Alışveriş

Blue Diamond

Sigortalı
Ücretsiz Teslimat

Blue Diamond

Ömür Boyu
Garanti

Blue Diamond

Özel
Hediye Kutusu

Blue Diamond

Ücretsiz
Ölçü Değişimi

Blue Diamond

Kolay İade
Garantisi

Blue Diamond

Yüksek
Işıltı

Blue Diamond

Işıklı
Yüzük Kutusu

Yukarı Çık