MENÜ SİPARİŞ TAKİBİ SEPETİM

Blue Diamond Sertifikası

Bir pırlanta mücevheri almaya karar verdiğimizde, aklımıza takılan en büyük soru satın aldığımız ürünün orijinal olup olmadığıdır. Bu yüzden pırlanta almayı tercih edeceğimiz markayı özenle seçer, sertifikalarını inceler ve güvenirliğini doğruladıktan sonra bir karara varırız.

Bluediamond, Türkiye’nin en geniş HRD Sertifikalı pırlanta stokuna sahip olmanın yanı sıra, kendi bünyesinde bulunan test laboratuvarında da her bir ürünü inceleyip sertifikalandırmaktadır. Blue Certificate olarak adlandırılan bu sertifikalar, satışa sunulan tüm Blue Diamond ürünlerine verilmektedir. Böylece bir Blue Diamond ürünü satın alındığında, yanında Blue Diamond Sertifikası da gönderilmektedir. Bu sertifika sayesinde pırlantanın orijinal olduğundan emin olursunuz.

Buradaki amaç, ürünlerin orijinalliğinin kanıtlanması, pırlantanın değerinin konulması adına inceleme yapılmasıdır. Uluslararası standartlara uygun olarak, tüm ürünler son teknolojiye sahip bir donanımla, bu alanda deneyimli kişiler tarafından incelenir. Uzman personel genel olarak kabul gören 4C kavramını yani karat, renk, berraklık ve kesimi inceler. Pırlantanın daha önceden geçirdiği işlemler belirlenir.

Blue Certificate, tüm değerli taşlar için sertifika verebilme yetkisine sahiptir. Blue Certificate ile tüm pırlantalar, IDC yani Uluslararası Pırlanta Yüksek Konseyi’nin tüm test kuruluşları için uygun gördüğü standartlara göre sertifikalanır. Bu sebeple Blue Diamond’dan yapılan her alışverişte bu sertifika da pırlantayla birlikte verilmektedir.

Tüm bu prosedür sonucunda pırlanta bir kimliğe sahip olur. Bu kimlik yani Blue Diamond Sertifikası (Blue Certificate), pırlantanın karakteristik özelliklerini anlatan bir belgedir. Taşın imitasyon olmadığının kanıtıdır. Pırlanta almanın güvenli bir yoludur. 

Yukarı Çık