MENÜ
SEPETİM

Blue Diamond Hakkında

Bluediamond, 2004 yılında toptancı bir firma olarak, mücevher sektörüne pırlanta tedarik etmek ve sektörü pırlanta konusunda eğitmek amacıyla kurulu. 

2014 yılından bu yana ise kendi markasıyla mağazalar açıyor ve doğrudan pırlanta severlerle buluşuyor. 

Bluediamond, Türkiye'nin sadece en büyük pırlanta toptancısı değil, aynı zamanda en büyük pırlanta üreticisi ve 0.001 - 10 karat arasındaki pırlantaları ile en geniş pırlanta stokuna sahip markasıdır. Türkiye'nin en büyük pırlanta ihracatçısıdır. Merkezi İstanbul'dadır. Yurt dışında ise Dubai'de, Newyork'ta ve Amsterdam'da bulunan ofisleri aracılığıyla ve katıldığı uluslararası fuarlar sayesinde önemli miktarda pırlanta taş alımı ve satışı gerçekleştirmektedir. 

Bluediamond, 2004 yılında Türkiye'nin ilk Pırlanta Test Laboratuvarı'nı ve Pırlanta Akademisi'ni kurdu. 9 Eylül Üniversitesi işbirliğiyle kurulan Bluediamond Pırlanta Akademisi'nde, uzman gemologlarla bugüne kadar yaklaşık 4000 kuyumcuyu Pırlanta ve Değerli Taş Uzmanı olarak yetiştirdi ve sertifika verdi. Bugün sektörde birçok kuyumcuda yer alan Bluediamond Sertifikası bunun simgesidir. 

Bluediamond Pırlanta Test Laboratuvarı'nda da uluslararsı sertifikaya sahip pırlanta uzmanları görev yapmaktadır. 

Yukarı Çık